Wykład fakultatywny
prof.dr hab. Marcin Matczak

„O TWARDOŚCI PRAWA, CZYLI CZY LEX MUSI BYĆ DURA”
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wykład który wygłosi nasz gość specjalny Prof. dr hab. MARCIN MATCZAK

Kim jest nasz gość? Profesor nauk społecznych w dyscyplinie nauk prawnych oraz profesor uczelni na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista w zakresie prawa publicznego, interpretacji prawniczej i sądowego stosowania prawa. Autor ponad pięćdziesięciu polskich i zagranicznych prac naukowych, w tym dwóch monografii. Redaktor naczelny Life Sciences Law Blog, autor wielu tekstów popularnonaukowych z zakresu prawa, publikowanych m.in. w Tygodniku Powszechnym i na Verfassungsblog. Doradca przedsiębiorców funkcjonujących na rynku farmaceutycznym, w tym producentów i dystrybutorów. Ekspert w zakresie prawa żywnościowego, w szczególności kwestii produktów z pogranicza, suplementów diety i kosmetyków, a także w zakresie wyrobów medycznych i produktów biotechnologicznych. Doradza na rzecz sektora FMCG, ze szczególnym uwzględnieniem branży alkoholowej i tytoniowej. Doradza w sprawach związanych z porozumieniami antykonkurencyjnymi, nadużywaniem pozycji dominującej oraz praktykami naruszającymi zbiorowe interesy konsumentów. Doradza na rzecz stowarzyszeń biznesowych w procesie konsultacji projektów legislacyjnych.

Termin: 25.10.2022 r. (wtorek) godz. 18.00
Wymiar 2h wykładowe
Wykład przez internet na Platformie ClickMeeting. Nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania.

Wykład bezpłatny. Serdecznie zapraszamy