Studia w Młodzieżowym Uniwersytecie Prawa pozwolą Ci nie tylko na rozwinięcie zainteresowań, ale też zdobycie wiedzy przydatnej na uczelni wyższej i całym życiu. Jeśli planujesz w przyszłości podęcie pracy w wymiarze sprawiedliwości lub innych organizacjach międzynarodowych, administracji rządowej lub samorządowej to ten kierunek jest dla Ciebie. Program naszych studiów z PRAWA dla młodzieży to również świetne wprowadzenie dla osób planujących karierę w prywatnych przedsiębiorstwach w Polsce i Europie lub do zaangażowania się w działania zmierzające do ochrony praw człowieka i realizacji polityki migracyjnej.
Pod okiem znakomitej kadry naukowo-dydaktycznej oraz wybitnych specjalistów-praktyków nasi uczniowie wyrastają na prawdziwych liderów w swych dziedzinach. Młodzieżowy Uniwersytet Prawa to warsztaty pozalekcyjne z prawa dla młodzieży prowadzone przez prawników (adwokatów, radców prawnych, komorników, notariuszy oraz gościnnie sędziów, prokuratorów).
Program studiów został zaprojektowany przez wysoko wykwalifikowaną kadrę akademicką z Polski i zagranicy we współpracy z przedstawicielami personelu administracyjnego instytucji UE, przedstawicielami instytucji dyplomatycznych i prawnikami. Zajęcia prowadzone są w blokach tematycznych. Każde spotkanie jest podzielone na część teoretyczną (wykład) i praktyczną (ćwiczenia) w trakcie której studenci wspólnie rozwiązują kazusy co pozwoli na utrwalenie zdobytej wiedzy w trakcie wykładów.
Spotkania mają charakter interaktywny – są połączeniem wykładu, dyskusji, prac warsztatowych i publicznej prezentacji ich wyników. Plany zajęć obejmują wykłady, ćwiczenia oraz tutoring, czyli zajęcia praktyczne z sędziami, adwokatami, radcami prawnymi czy prokuratorami. Częstym punktem zajęć są symulacje w tym symulacje rozpraw sądowych.. Podczas warsztatów młodzi prawnicy wcielają się w rozmaite role: adwokatów, sędziów i prokuratorów, ucząc się przy tym pracy w grupie, samodzielnego myślenia i planowania.
Jako student MUP masz możliwość skorzystania z bogatej gamy wykładów fakultatywnych z wybitnymi praktykami i specjalistami.
Studenci MUP każdego roku mają możliwość skorzystania z bogatej listy wizyt studyjnych i wyjazdów edukacyjnych. Nasi studenci mają możliwość praktycznego sprawdzenia pracy m.in. Sejmu, Pałacu Prezydenckiego, Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, Sądów Okręgowych i Rejonowych a także wielu innych instytucji rządowych i samorządowych.
Poczuj atmosferę akademicką. Zajęcia stacjonarne odbywają się w salach wykładowych renomowanych uczelni wyższych m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Śląskiego... (wykaz poniżej). Studenci MUP ponadto mogą korzystać z specjalnych sal do symulacji rozpraw sądowych.
Gwarantowany wysoki poziom zajęć. Dzięki naszym studiom poszerzysz w sposób ciekawy swoją wiedzę z wielu dziedzin. Zdobędziesz także wiedzę konieczną do zadania z wysokim wynikiem egzaminu maturalnego z WOS który jest przepustką do wielu polskich i zagranicznych uczelni wyższych w tym o profilu prawniczym.
Nasi studenci budują swoje portfolio naukowe już od najmłodszych lat. W trakcie studiów w MUP mają bowiem możliwość zdobycia dodatkowych Certyfikatów potwierdzających m.in. udział w konferencjach i wykładach fakultatywnych.
Wszyscy studenci Młodzieżowego Uniwersytetu Prawa otrzymują Międzynarodową Legitymację Studencką uprawniającą do zniżek na całym świecie. Poczuj prawdziwy klimat i możliwości jakie daje bycie studentem.
WARSZAWA - sala wykładowa Uniwersytet Warszawski, Wydziału Prawa i Administracji
WROCŁAW- sale wykładowe Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
KATOWICE- sala wykładowa Uniwersytet Śląski, Wydziału Prawa i Administracji
KRAKÓW- sala wykładowa Uniwersytet Jagielloński, Wydziału Prawa i Administracji
ŁÓDŹ - sala wykładowa Uniwersytet Łódzki, wydział Zarządzania
BIELSKO-BIAŁA- sala wykładowa Wyższa Szkoła Finansów i Prawa oraz Wyższa Szkoła Administracji
BIAŁYSTOK - sale wykładowe Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania,
BYDGOSZCZ- sale wykładowe Politechnika Bydgoska
GDAŃSK- sale wykładowe Politechnika Gdańska
GDYNIA- sale wykładowe
LUBLIN - sale wykładowe Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
KIELCE- sala wykładowa
OLSZTYN- sale wykładowe Uniwersytet Warmińsko- Mazurski
OPOLE - sale wykładowe Uniwersytet Opolski,
POZNAŃ- sala wykładowa Wydziału Prawa WSUS ul. Głogowska 26.
RADOM- sala wykładowa Uniwersytet Technologiczno- Humanistyczny
RZESZÓW- sale wykładowe Uniwersytet Rzeszowski
SZCZECIN- sala wykładowa Uniwersytet Szczeciński, Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania
TORUŃ- sala wykładowa
ZIELONA GÓRA- sala wykładowa Uniwersytet Zielonogórski
Lub cała Polska- zajęcia przez internet
4 godziny w miesiącu. Jedna sobota w miesiącu od godziny 10.00. Dodatkowo studenci mogą brać udział w dowolnym wymiarze we wszystkich wykładach fakultatywnych i zajęciach dodatkowych organizowanych w MUP
8 godzin w miesiącu. UWAGA 4h w ramach programu rozszerzonego jest realizowane stacjonarnie w sali wykładowej i 4 godziny przez internet na żywo (webinarium). Dwie soboty w miesiącu od godziny 10.00 - wymiar po 4 godziny. Dodatkowo studenci mogą brać udział w dowolnym wymiarze we wszystkich wykładach fakultatywnych i zajęciach dodatkowych organizowanych w MUP.
50 PLN- opłata jednorazowa bezzwrotna płatna w terminie 2 dni od rejestracji
100 PLN- Promocja wpisowe O PLN do 30 lipca 2022
50 PLN- opłata jednorazowa bezzwrotna płatna w terminie 2 dni od rejestracji
100 PLN- Promocja wpisowe O PLN do 30 lipca 2022
tel. +48 537 790 020
e.mail: rekrutacja@uniwersytetprawa.edu.pl
ul. Nowogrodzka 50
00-695 Warszawa
© 2022 Młodzieżowy Uniwersytet Prawa